Xanthi – Levadiakos 1, 1.57

Xanthi je mali stabilni klub koji se svake godine vrti tu negdje oko doigravanja za europska natjecanja. Tako je i ove godine. Nakon 24 kola imaju 39 bodova, 3 manje od Panathinaikosa koji usput rečeno danas igra derbi sa poljuljanim Olympiakosom, i u slučaju eventualnog kiksa (Olympiakos je bez obzira na posljednje rezultate jača momčad) Xanthi bi se bodovno izjednačio sa zelenima a upravo oni drže tu posljednju poziciju doigravanja.

Na domaćem terenu su tvrdi i u 12 utakmica osvojili su 22 boda uz gol razliku 11:6. Padali su čvrsti Platanias 1:0, Panathinaikos 1:0, AEK je uzeo samo bod 0:0, Ove sezone puni plijen su uzeli samo Panionios (0:2 sa dva brza gola u 5. 16. minuti), i Olympiakos 0:2 no u toj utakmici Xanthi je bio ravnopravan protivnik a gosti su osigurali pobjedu tek u 89. minuti pogotkom Milivojevića. Danas bi im trebao nedostajati samo brazilski branič Wallace koji odrađuje kartone.

Levadiakos je očajan gost koji je u 12 utakmica uzeo samo 2 boda vani. pritom su zabili svega 3 gola a primili 24. Nikada nisu pobijedili Xanthi na njihovom terenu. Od 10 utakmica 2 puta su odigrali neriješeno i 8 puta izgubili. Bodovi su im bitni jer imaju samo 2 prednosti ispred zone opstanka. Uz to što su katastrofalni na gostovanjima, imaju dosta problema i sa izostancima. Danas neće moći računati na dulje ozlijeđenog veznjaka Chahir Belghazouania, braniča Thanasis Moulopoulosa, veznjaka Lossémy Karabouéa, veznjaka/braniča nigerijca Nwankwo Obioru a suspenzije odrađuju branič Theodoros Tripotseris i također branič Jackson Mendy. Kao što je vidljivo, gosti imaju puno problema u obrani i bilo bi pravo čudo da danas ova utakmica završi bilo kojim rezultatom osim pobjedom domaćina.