Montpellier – Monaco, gol u oba poluvremena, 1.60

Bitna utakmica i za jedne i druge. Montpellier je 13. i ima 3 boda prednosti ispred zone ispadanja a Monaco će pokušati zadržati 3 boda prednosti ispred PSG-a i Nice.

Krenimo s gostima. u posljednjih 9 utakmica 8 pobjeda i remi na Parku prinčeva. Posljednje kolo pobijedili su direktnog konkurenta Nice kod kuće 3:0 i iako su sva 3 gola pala u drugom poluvremenu, prava nadmoć Monaca osjetila se u prvom gdje su gostima dopustili samo jedan udarac prema golu. Na kraju su gostima prepustili inicijativu i posjed ali uvjerljivo pobijedili.

Uvjerljivo su najefikasnija momčad lige. Zabili su 68 golova u 23 utakmice. Drugi najbolji napad ima PSG sa 45 golova. Iako je lider, Monaco ima tek 4. obranu lige. Primaju skoro pogodak po susretu (22 u 23 utakmice). Na ljestvici strijelaca vodi Falcao sa 14 golova, slijede ga Germain sa 8 i Carillo sa 7 pogodaka. Monaco je drugi najbolji gost lige. Osvojili su 21 bod u 11 utakmica (bolji je PSG sa 24 boda ali i utakmicom više u gostima). u tih 11 utakmica postigli su 27 golova a primili 12.

Igrači Monaca koji konkuriraju za sastav:

Vratari: SUBASIC Danijel (1), DE SANCTIS Morgan (16), SY Seydou (30)

Obrana: JEMERSON (5), SIDIBÉ Djibril (19), MENDY Benjamin (23,) GLIK Kamil (25), DIALLO Abdou (34), TOURÉ Almamy (38), JORGE (6)

veza: FABINHO (2), MOUTINHO João (8), SILVA Bernardo (10), BAKAYOKO Tiemoué (14), BOSCHILIA Gabriel (26), LEMAR Thomas (27)

napad: FALCAO Radamel (9), MBAPPÉ Kylian (29), GERMAIN Valère (18), CARDONA Irvin (33)

Kao što je vidljivo, osim Carilla, svi su više manje ovdje i očekujem da Monaco krene silovito od prve minute.

Montpellier, iako se nalazi na 13. mjestu, poprilično su efikasna momčad. u 23 utakmica zabili su 32 pogotka pa nije čudno što je čak 8 od 12 momčadi ispred njih postiglo manje. Da ovako efikasan napad prati dobra obrana bili bi u samom vrhu no obrana je poprilično loša. u 23 utakmice primili su 40 pogodaka čime imaju drugu najlošiju obranu lige (lošiji je samo Lorient sa 46 primljenih). 7. su domaćin lige sa 22 osvojena boa u 11 utakmica kod kuće uz 19 danih i 8 primljenih pogodaka.

Montpellier 52.2 % svojih utakmica igra iznad 2.5 gola, Monaco 82.6, domaćin 78.3 % utakmica igra iznad 1.5 gol, gosti 95.7 % (u biti su samo jednu utakmicu ove sezone odigrali sa manje od 2 pogotka na susretu). posljednji međusobni dvoboj ovih dviju momčadi je bio 21.10.2016. u prvom dijelu sezone kada je Monaco uvjerljivo slavio 6:2. u tom susretu upućena su sa obje strane ukupno 23 udarca prema golu, 12 u okvir i zabijeno 8 pogodaka. Sutra će definitivno Monaco krenuti silovito prema golu domaćina, jer bilo bi šteta da nakon boda kod PSG-a i 3 boda protiv Nice ostave bodove kod prosječne momčadi. To otvara šansu domaćinu da i oni zabiju nešto iz kontre. Očekujem efikasan susret sa pogocima u oba poluvremena.