Eupen – Zulte Waregem, 2.5, više, 1.85

Utakmica vrijedna finala kupa u kojem je već Oostende. Waregem je nakon dugo vremena ispustio vodstvo na prvenstvenoj ljestvici porazom kod Charloreia 2:1. Sada Brugge ima 49 bodova, Anderlecht 48 a Zulte Waregem 46. U prvenstvu im predstoje 3 strašno jake utakmice u iduća 4 kola gdje bi Waregem mogao ispasti iz borbe za naslov budući da ipak nemaju tu jačinu i kvalitetu koju imaju Anderlecht i Brugge. Idući vikend dočekuju Genta kod kuće, zatim idu Anderlechtu u goste, pa nešto lakša utakmica sa St. Truidenseom kod kuće i onda idu kod Bruggea. Znači iduća 2 ligaška gostovanja kod dvije vodeće momčadi. Vrlo vjerojatno će nakon tih utakmica Zulte smanjiti ambicije o naslovu prvaka. No trofej mogu dobiti jer prolaskom danas u finale kupa idu na Oostende, jaku momčad, no momčad koju su 17.12. u prvenstvenom dvoboju (1:1 rezultat) poprilično nadigrali.

Waregem je počeo s kiksevima vani tamo negdje krajem studenog kada su jako poraženi od prosječnog, pomalo razočaravajućeg Standarda 4:1. Nakon toga uslijedila je pobjeda protiv niželigaša Geela vani tek u produžecima 2:1, pa 2 neriješene ligaške utakmice sa Lokerenom i Oostendeom rezultatima 1:1, uspjeli su pobijediti Kortrijk 3:2 a bi u posljednjem kolu bili poraženi u već spomenutoj utakmici protiv Charloreia 2:1. kao što vidimo, Waregem unatoč nešto lošijim rezultatima postiže golove vani. U ligi su drugi gost po uspješnosti sa 20 osvojenih bodova u 12 utakmica uz gol razliku 21:18. ukupno su (kod kuće i vani) u 24 utakmice zabili 37 a primili 24 pogodaka. U kupu su se malo provlačili pa su tako u 1/16 finala pobijedili niželigaša Cappellena 2:1 vani postigavši gol u 89. minuti, u idućem kolu pobjeda protiv, također niželigaša Geela 2:1 sa golom u produžecima, a u četvrt-finalu bili su bolji od St. Truidensea 2:0 s tim da su utakmicu riješili u 91. minuti kada su postigli drugi gol.

Eupen je poprilično efikasna momčad koja je u 24 ligaške utakmice postigla 34 gola ali i primila najviše u ligi, čak 56. kod kuće su u 12 utakmica osvojili 14 bodova uz gol razliku 22:27. U posljednjih 15 utakmica kod kuće samo su 3 odigrali ispod 3 gola, poraz od Genka kod kuće 1:0, pobjeda u prijateljskoj protiv Shangaia 1:0 poraz od Mechelena 2:0. ostalih 12 utakmica je išlo u over i u svim tim utakmicama su postigli najmanje gol. U kupu su do polufinala također došli u utakmicama punih golova. u 1/16 su izbacili Roeselare 3:2, u osmini finala favorizirani Brugge 3:2, u četvrt-finalu odličnom predstavom izbacili su solidni Kortrijk 4:0, a u prvoj polufinalnoj utakmici kod Waregema zamalo su izdržali sa nulom. primili su gol u 86. minuti.

jedno je sigurno. prolazak večeras i jednima i drugima donosi borbu za trofej. koliko god da Eupen imao lošu obranu, sumnjam da će ispasti iz lige jer po meni su i Mouscron, i Westerlo i Beveren lošije momčadi. Gosti će večeras tražiti gol. Ako u tome uspiju, a to je vrlo izvjesno, utakmica će se sama po sebi otvoriti.