Torino – Pescara, zbroj golova 3+, 1.55

Utakmica koja za sada ne odlučuje ni o čemu. Kažem za sada jer Pescara će sigurno ispasti a sumnjam da Torino može nadoknaditi 10, odnosno 11 bodova zaostatka za Interom, odnosno Laziom i uhvatiti Europa ligu. Naravno da je po svemu gledajući Torino veliki favorit ali ranjeni lav je najopasniji što je Pescara pokazala u nekoliko navrata.,

Prošlo kolo Pescara je očekivano izgubila kod kuće od Lazia 2:6 no sve je moglo otići na drugu stranu. Prvo poluvrijeme Lazio je lako poveo i već je u 14. minuti bilo 0:2. Sve se činilo kao glatka pobjeda gosta (na kraju i je ispalo tako) no onda kreću golovi Pescare u 29. i 41. minuti za 2:2 s tim da je domaćin promašio i jedanaesterac između 2 gola, točnije u 37. minuti. Tko zna što bi bilo da su zabili ali sigurno ne bi tako puno izgubili. Vjerojatno bi se domaća momčad zatvorila a ovako su i drugo poluvrijeme nastavili otvoreno i primili 4 pogotka. No Pescara je u tom susretu uputila 14 udaraca prema golu, 6 u okvir. Kolo prije toga pošteno su namučili Fiorentinu i vodili već u 15. minuti. Fiorentina je izjednačila u 68. a do pobjede došla tek u 95. Kod Intera u kupu niti u jednom trenutku pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje ali treba istaknuti da je Pescara na trenutke izgledala opasno i u toj utakmici uputila je 10 udaraca prema golu. Još bi istaknuo da su u posljednje vrijeme zabijali Sassuolu u utakmici koju su izgubili 3:1 ali su bili ravnopravna momčad, Napoliu na njihovom stadionu, Palermu u gostima, Cagliariu a Romi na Olimpicu je zabila čak 2 gola i Roma je od 74. minute strahovala za bodova (Pescara je imala jednako udaraca prema golu i u okvir kao i domaćin).

Njihovi nastupi čine mi se ovakvima: ok ispali smo ali pokušati ćemo namučiti svakoga u zabiti svakome. Pescara je u 24 kola zabila 19 a primila 50 pogodaka.

Danas na susret protiv Torina trener Pescare, Massimo Oddo vodi sljedećia 23 igrača: FIORILLO Vincenzo, BIZZARRI Albano Benjamin, ALDEGANI Gabriele, BIRAGHI Cristiano (1 gol, 3 asistencije), CODA Andrea, CRESCENZI Alessandro, FORNASIER Michele, ZAMPANO Francesco, STENDARDO Guglielmo, CUBAS Adrian Andres, BENALI Ahmad (2 gola, 1 asistencija), BRUGMAN Gaston (1 gol), BRUNO Alessandro, MEMUSHAJ Ledian (1 gol), MUNTARI Sulley, VERRE Valerio, KASTANOS Grigoris, CAPRARI Gianluca (5 golova, 1 asistencija), CERRI Alberto, MITRITA Alexandru, PEPE Simone, MALOKU Leonardo, DELLI CARRI Filippo. U današnjem susretu nedostaje im Bahebeck (2 gola), Campagnaro (2 gola), Coda, Gilardino.

Nakon odličnog starta u ligi, Torino je pao i trenutno 10 bodova zaostaju za europom. već 6 susreta ne znaju za pobjedu (dobro igrali su protiv črvstog Empolia u gostima, sa jakom Atalantom doma, 2 puta protiv Milana ali iznenađuje da nisu uspjeli zabili Bologni i Sassuolu). Posljednju ligašku pobjedu ostvarili su protiv Genoe 22.12. rezultatom 1:0. Torino je kod kuće u 11 utakmica ostvario 24 boda uz gol razliku 24:13. Pale su tu Fiorentina i Roma pa će vjerojatno i Pescara iako ovom susretu pristupam nešto opreznije zbog njihove loše forme.

Igrači na koje Mihajlović danas računa: Vratari:Tommaso CUCCHIETTI, Joe HART, Daniele PADELLI Braniči: Arlind AJETI, Antonio BARRECA, Alessandro BUONGIORNO, Lorenzo DE SILVESTRI, Emiliano MORETTI, Cristian MOLINARO, Davide ZAPPACOSTA Vezni red: Afriyie ACQUAH, Marco BENASSI (5 golova), Samuel GUSTAFSON, Sasa LUKIC, Joel OBI Napadači:Andrea BELOTTI (15 golova, 3 asistencije), Lucas BOYE’, Iago FALQUE (9 golova), Juan ITURBE, Adem LJAJIC (5 golova, 6 asistencija), Maximiliano LOPEZ Nedostaju: Baselli (4 gola, 3 asistencije), Martinez (1 gol), Rossettini (1 gol), Valdifiori, Avelar, Carlao.

Kao što je vidljivo ovdje su na raspolaganju igrači koji su zabili 34 od Torinovih 40 pogodaka ove sezone. Danas je domaćinu imperativ pobjeda na bilo koji način. Jurnuti će prema golu Pescare i vjerujem da je domaća momčad u stanju pobijediti i sa nekoliko golova razlike. To naravno otvara mogućnost momčadi Pescare za pokoju kontru koja je u posljednjim utakmicama dokaza da se, unatoč lošim rezultatima, ne libi napasti ponajbolje momčadi lige.