PametnoKladjenje
Prognoze
BENFICA VS BELENENSES

Poslednje tri pobede Benfike 7-2-0 je skor od 2003. godine Oprez zvano prvo poluvreme

Činjenica da Benfika prvi meč u Ligi šampiona igra protiv debitanta Astane daje mogućnost timu da u lokalnom derbiju u petak uveče protiv Belenesesa bez velike frke napadne ekspresno sva tri boda.

U ovom meču apsolutno bi trebalo da se oslonite na tradiciju koja kaže da slavni “orlovi” jesu izraziti favoriti, naročito kada uzmemo u obzir golgeterski učinak gostiju na stadionu Benfike.

Naime, od 2003. godine skor je 7-2-0 kada je Benfika domaćin, a još fascinantnije nam deluje podatak da su gosti uspeli da postignu samo 3 gola na ovim mečevima.

Osim što ovaj tim teško dolazi do gola na terenu Benfike, Belenses ima problem kompleks kluba u gradu jedne Benfike i Sportinga, pa se često JEDINICA ovde ni ne dovodi u pitanje.

Poslednja tri meča u šampionatu je Benfika dobila, gol razlika je 6:0, pa nešto slično bi trebalo očekivati i večeras.

OPREZ: Benfika zna za “zatrokira” pred svojim navijačima, pa da slavlje obezbedi tek u drugih 45 minuta. Poluvreme 0:0 nas uopšte ne bi iznenadilo.